





Acer Vero Z4724GT 23.8" All-in-One Intel i5-14400 16GB RAM 512GB SSD
Specifications
Specifications
| Processor | Intel Core i5 14th Gen. |
| Screen Size | 23.8 in |
| Graphics Processing Type | Integrated/On-Board Graphics |
| RAM Size | 16 GB |
| MPN | UD.R1TSA.007 |
| Most Suitable For | Casual Computing, Office |
| SSD Capacity | 512 GB |
| GPU | Intel UHD Graphics 730 |
| Processor Speed | 2.50 GHz |
| Colour | Black |
| Brand | Acer |
| Series | Acer Veriton |
| Form Factor | All-in-one |
| Type | All-in-One |
| Maximum RAM Capacity | 16 GB |
| Model | Acer Vero Z4724GT |
| Connectivity | RJ-45, USB 3.2 |
| Operating System | Windows 11 Pro |
| Features | Built-in Bluetooth Adapter, Built-in Camera, Built-in Microphone, Built-in Speakers, Built-in Wi-Fi Adapter, Memory Card(s) Reader |
| Storage Type | SSD (Solid State Drive) |
| Country of Origin | China |
Product Description
Product Details
Acer Vero Z4724GT 23.8” FHD All-In-One Desktop PC (i5-14500, 512GB/16GB, W11P) [Refur] 12 months Acer Warranty, Fast Dispatch
Model: Z4724GT
Acer Vero Z4724GT 23.8” FHD All-In-One Desktop PC (i5-14500, 512GB/16GB, W11P)
- Intel Core i5-14500
- Intel UHD Graphics
- 23.8’‘ FHD Non-Touchscreen
- Bluetooth 5.0
- Windows 11 Pro
Acer Vero Z4724GT 23.8” FHD All-In-One Desktop PC (i5-14500, 512GB/16GB, W11P)
- Intel Core i5-14500
- Intel UHD 730 Graphics
- 23.8’‘ FHD
- Bluetooth 5.0
- Windows 11 Pro
Tech Specs:
- Content:
- Acer Vero Z4724GT 23.8” FHD All-In-One Desktop PC (i5-14500, 512GB/16GB, W11P)
- Charger
- Mouse
- Keyboard
- Network lock: Wi-Fi Only
- Bluetooth: Yes, V5.0
- Card slot: Yes. Up to
- Model: Z4724GT
- Screen size: 23.8 inches, 1920×1080 pixels
- Cpu: Intel Core i5-14500
- Operating system: Windows
What’s In The Box
- Acer Vero Z4724GT 23.8” FHD All-In-One Desktop PC (i5-14500, 512GB/16GB, W11P)
- Charger
- Mouse
- Keyboard